Четвер, 28.03.2024
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
ВАКАНСІЇ
  • Електрогазозварник 4 розряду- 2 вакансії з/п від 2000 тис.грн.
КОНТАКТИ
ПАТ "Чернігівгаз"
Адреса:
14021, м. Чернігів,
вул. Любецька, 68
тел. (0462) 644-044
Факс:
тел. (0462) 644-090
Електронна адреса:
Інформація для тендерів:
ftp://gazcg.com.ua
тел. 644-816
 Нормативна база
Як правильно відключати від
 газопостачання споживачів-боржників?

 

Постачання природного газу споживачам здійснюється на підставі укладених з ними договорів. Однією з істотних умов зазначених договорів є строки проведення оплати споживачами отриманого природного газу.  Але у зв’язку з економічною нестабільністю в державі, проведення  розрахунків за спожитий природний газ споживачами здійснюється несвоєчасно, що має негативні наслідки для ВАТ „Чернігівгаз”.  Одним із засобів впливу на споживачів в даному випадку, відповідно до чинного законодавства, є право газопостачальної організації на припинення постачання природного газу.

 Відносини між  газопостачальними  організаціями та громадянами - споживачами газу регулюються  Правилами  надання   населенню   послуг  з  газопостачання, затвердженими постановою  Кабінету  Міністрів України від 09.12.99 N 2246.

             Згідно з абзацом першим пунктом 19 Правил, якщо споживач не  оплатив  надані  послуги  з  газопостачання  протягом 10 днів   після  строку,  зазначеного  в  договорі  чи  платіжному документі, а газопостачальне підприємство протягом наступних п'яти днів не отримало повідомлення про оплату, споживачеві надсилається письмове попередження про припинення газопостачання.

             Згідно з  абзацом  третім   пункту   19   зазначених   Правил,  у  разі  неоплати наданих послуг з газопостачання протягом   10   днів   після   отримання   споживачем   письмового попередження    позначкою  про  його  вручення)  газопостачальне  підприємство має право відключити споживача від газопостачання.

Таким чином, відключення споживачів, які мають заборгованість з оплати за надані послуги з газопостачання, повинна проводитись з урахуванням вищевикладеного.   Слід також зазначити, що відключати споживачів  від  газопостачання  в  останній  робочий  день  перед вихідними  та  святковими  днями  забороняється,   крім   випадків аварійних ситуацій в системах газопостачання.

            Припинення газопостачання підприємств–споживачів природного газу, здійснюється на підставі Порядку пооб’єктового припинення (обмеження)  газопостачання споживачів, крім населення, затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України від 08.12.2006 року № 1687.

            Відповідно до пункту 1 Порядку однією з підстав припинення газопостачання підприємств – споживачів природного газу є порушення ним строку розрахунків за спожитий природний газ.

            Згідно пункту 6 Порядку cпоживач повинен бути повідомлений про припинення  газопостачання не менш як за три доби до дати, на яку воно заплановано. На підприємствах металургійної та хімічної промисловості такий строк не може бути менший ніж пять діб.

            З цією метою уповноважене підприємство надсилає споживачеві повідомлення (за встановленою Мінпаливенерго формою), в якому зазначаються підстави та строк (дата і час) припинення газопостачання, і водночас про це інформує відповідний місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування.

            Споживач зобовязаний до настання зазначеного у повідомленні строку припинення газопостачання вжити необхідних заходів для підготовки газоспоживчого обладнання до такого припинення.

            Припинення газопостачання здійснюється самостійно працівниками споживача, які обслуговують  газопроводи чи  газоспоживче  обладнання,  у присутності  посадової особи

уповноваженого підприємства, що надіслало повідомлення, яка здійснює опломбування та складає акт за встановленою Мінпаливенерго формою.

            У разі відмови споживача у припиненні газопостачання або самовільного його відновлення   здійснюється     примусове      припинення   газопостачання      працівниками

уповноваженого підприємства, що надіслало повідомлення, шляхом часткового або повного  перекриття вхідної засувної арматури з її опломбуванням або механічного (зварного) від’єднання газопроводу, про що посадовою особою уповноваженого підприємства складається акт за встановленою Мінпаливенерго формою.

У разі самовільного відновлення газопостачання його припинення здійснюється шляхом механічного (зварного) відєднання газопроводу. При цьому копія акту подається до відповідного органу внутрішніх справ.

            Слід також зазначити, що припинення газопостачання не звільняє споживачів від обов’язку сплатити заборгованість за фактично отримані послуги з газопостачання, а газопостачальну організацію від права на звернення до суду з позовною заявою про  стягнення з споживача-боржника коштів за отриманий та своєчасно неоплачений природний газ.

            Поновлення постачання природного газу, як споживачам – фізичним особам, так і споживачам – юридичним особам можливе тільки після погашення боргу та оплати боржником витрат пов’язаних з підключенням і відключенням.

 


Пошук
ВІТАННЯ