Четвер, 25.04.2024
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
ВАКАНСІЇ
  • Електрогазозварник 4 розряду- 2 вакансії з/п від 2000 тис.грн.
КОНТАКТИ
ПАТ "Чернігівгаз"
Адреса:
14021, м. Чернігів,
вул. Любецька, 68
тел. (0462) 644-044
Факс:
тел. (0462) 644-090
Електронна адреса:
Інформація для тендерів:
ftp://gazcg.com.ua
тел. 644-816
 Історична довідка
Офіс
        У жовтні 1956 року в Чернігові було газифіковано перший 68-квартирний будинок №8 по вулиці Куйбишева. А через два місяці блакитний вогник спалахнув ще у 304 квартирах і вже у 1078 квартирах користувалися газобалонними установками. Подальшу газифікацію   населених пунктів тепер могло забезпечити тільки спеціалізоване газове підприємство.

            Тож наприкінці грудня 1956 року згідно з наказом Міністерства житлово-комунального господарства України створено міську виробничо-експлуатаційну контору „Чернігівгаз”.

 На той час обсяги реалізації скрапленого газу становили 90т, природного 13 тис. м.3, газифіковано природним газом 299 квартир, довжина підземних газопроводів становила 12 км. І тільки у 1975 році всі підприємства та дільниці, що займалися газопостачанням і експлуатацією газового господарства в районах, були виведені зі складу комбінатів комунальних підприємств і на їх базі виникло об’єднання „Чернігівгаз”. Подальшу реорганізацію зумовлено, насамперед, новими економічними  та виробничими відносинами, що склалися в незалежній Україні.  З 1995 року  колектив підприємства  відкрите акціонерне товариство „Чернігівгаз”.

             Розвиток системи газопостачання  характеризується чотирма етапами.

             Перший етап характеризується невисокими темпами і позначився лише тим,  що він торкнувся  лише Чернігова. За 13 років було побудовано 114 км розподільчих газопроводів і газифіковано 20334 квартири.

          Другий етап розпочався у 1969 році.  Система газопостачання вийшла за межі міста і стала обласною. Закінчився другий етап у 1975 році, коли газові господарства міст і районів області злились в одну обласну структуру ВАТ „Чернігівгаз”. Цей період теж відзначився високими темпами газифікації: за шість років було збудовано 88 км розподільних газопроводів і газифіковано 17 293 квартири.

          Третій етап більш динамічний, стартував у 1975 р. і завершився в 1991р., коли Україна здобула незалежність.

За 16 років збудовано 1600 км розподільних газопроводів і газифіковано 97 тисяч квартир.

Газ отримали вісім міст і 13 селищ міського типу. До 1991 року природний газ, за винятком п’яти, мали всі райцентри. Це був час міської газифікації.

           Нині триває четвертий етап. Газифікація

Щороку будується від 200 до 400 км розподільних газопроводів і газифікується 5-7 тисяч квартир. Поряд з інтенсивністю цей етап характеризується ще й орієнтацією на газифікацію сільської місцевості. Причому за весь радянський період газифікації області було побудовано і введено в експлуатацію 2,0 тисячі кілометрів розподільних газопроводів і природний газ отримали 101 населений пункт, в тому числі 74 села. А лише за 15 років незалежності України газ надійшов у 291 населений пункт, з яких  278 сіл, прокладено 5,1 тисячі кілометрів газопроводів.

         Чернігівщина входить в першу десятку областей України , де до всіх райцентрів проведено природний газ. Загалом в регіоні  із 1534 населених пунктів газифіковано природним газом 387, в тому числі  40 міст та селищ міського типу,  355 сільських населених пунктів.  Рівень газифікації області становить 51,1 %. За 50 років система газопостачання природним газом області зросла до  7192 км розподільних газопроводів, з них на балансі ВАТ «Чернігівгаз»  6379 км, якими транспортується блакитне паливо до 281,8 тисяч квартир.  Річні обсяги газифікації у ВАТ „Чернігівгаз” більші, ніж в усіх разом узятих підприємствах області, що мають право виконувати такі роботи .

            На базі  головного  підприємства та районних управлінь газових господарств діє потужний будівельний комплекс, який об’єднує 120 монтажних  ланок.  В Ічні діє лінія ізоляції газових труб з річною потужністю 200 км труб для будівництва газопроводів підвищеної надійності.   Підприємством в числі перших впроваджено будівництво газових мереж з  поліетиленових труб.  Це дало змогу  значно збільшити обсяги газифікації. За останні 10 років об’єми робіт з газифікації, які виконувались власними силами ВАТ „Чернігівгаз” зросли у 10 разів. Введено в експлуатацію 3,2 тис.  км розподільчих газопроводів, газифіковано 86,7 тисячі квартир, встановлено 146    тисяч лічильників газу. Будівельні підрозділи виконують всі роботи з газифікації – від проектування  об’єктів до пуску газу. Обсяг транспортування і реалізації природного газу  за рік складає близько 1 млрд. куб. м.  Голубе паливо транспортується до 186 котельних тепломереж, 240 промислових та 2929 комунальних підприємств, 830 бюджетних установ  і 275 тисячі квартир.

             Першими серед газових господарств України «Чернігівгаз» створив сервісні центри по обслуговуванню та ремонту промислових і побутових лічильників газу. У 2004 році ведена в дію одна з перших серед газових господарств України автомобільна газонаповнювальна компресорна станція (АГНКС) у м. Чеорнігові потужністю 200 заправок на добу, яка дає можливість автотранспортним підприємствам Чернігівщини зекономити кошти на пальному, збільшити моторесурс двигунів і покращує екологічний стан в обласному центрі. А також відкрито ГРС – 3, введення в експлуатацію якої значно покращило газопостачання в північній частині м. Чернігова, особливо в зимовий період і дає можливість розвитку економіки м. Чернігова та Чернігівського району. На сьогодні ведеться реконструкція АГНКС після якої потужність станції зросте до 400 заправок на добу.

Також підприємством розпочато будівництво автомобільних газових компресорних станцій потужністю 200 заправок на добу в Ніжині і Прилуках.

            Одним з основних напрямків діяльності підприємства є реалізація скрапленого газу. За рік споживачам області реалізується 6-7 тисяч тонн  цього виду палива.

На Чернігівщині експлуатується Прилуцька та Менська газонаповнювальні станції. Менська ГНС була введена в дію грудні 1997 року для поліпшення газозабезпечення центральних та північних районів області. На сьогодні за умов збільшення газифікації природним газом сільської місцевості зменшується попит населення на скраплений газ.

 Для збільшення цих об’ємів по області створено систему газозаправних станцій для автомобільного транспорту на автошляхах державного, обласного та місцевого значення, яка складається з 4 пересувних та    3 стаціонарних. Стаціонарні станції також здійснюють роботи по встановленню та обслуговуванню автомобільного газового обладнання. У Чернігові на базі ВАТ „Чернігівгаз” працює дільниця по переоснащенню двигунів автотранспорту на скраплений та стиснутий природний газ.

Заправка автотранспорту займає близько 28% від обсягу реалізації скрапленого газу.

 


Пошук
ВІТАННЯ