Четвер, 25.04.2024
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
ВАКАНСІЇ
  • Електрогазозварник 4 розряду- 2 вакансії з/п від 2000 тис.грн.
КОНТАКТИ
ПАТ "Чернігівгаз"
Адреса:
14021, м. Чернігів,
вул. Любецька, 68
тел. (0462) 644-044
Факс:
тел. (0462) 644-090
Електронна адреса:
Інформація для тендерів:
ftp://gazcg.com.ua
тел. 644-816
 «Чернігівгаз» — підприємство з добрими традиціями

1956 рік запам’ятався чернігівцям багатьма цікавими подіями. Дітлахам — яскравою новорічною ялинкою у Палаці піонерів, дорослим — новим житлом, що швидкими темпами споруджувалось у Чернігові, але все ж таки головною подією першого року шостої п’ятирічки став день 24 листопада. Саме тоді місто отримало природний газ (з основної траси газопроводу Дашава—Київ—Москва).

Першими щасливцями, які пізнали принади життя без газових балонів, стали мешканці будинку № 4 по вул. Куйбишева (тепер Магістратська). Загалом, цього року було газифіковано тисячу квартир. З тих пір пройшло рівно 55 років. За більш ніж півстоліття історії у підприємства «Чернігівгаз» були різні періоди — стабільної роботи, економічних негараздів, політичних війн, але завжди воно намагалося зберегти головне —традиції. Турбота про працівників, матеріальна та моральна підтримка кожного працівника завжди поєднувалась із вимогою чіткої відповідальності, жорсткої дисципліни та ретельного виконання службових обов’язків. Інакше неможливо, бо будь-яка недбалість призводить до трагічних наслідків. Строгої дисципліни газівники вимагають не лише від себе, а й від споживачів.

Про специфіку роботи газового господарства, про його непрості стосунки зі споживачами, досягнення та перспективи ми вели розмову з головою правління ПАТ « Чернігівгаз» Аллою Артурівною Яровою.

Алло Артурівно, компанія відзначає своє 55-річчя,підприємство плідно працює вже більше півстоліття. Давайте згадаємо трошки історію. Чи залишилася в літописі підприємства згадка, яким був рівень газифікації Чернігівщини в далекому вже 1956 році?

— Зараз навіть складно собі уявити, що в 1955 році в Чернігові населення мало лише 600 газових плит на скрапленому газі. У 1956-му почалася повна газифікація міста, а вже наприкінці року природним газом користувалися у 304 квартирах, газові балони були в 1078. Річні обсяги реалізації скрапленого газу складали 90 тонн, а природного — 13 тисяч кубічних метрів.

Півстоліття ми не витрачали марно час, і цифри переконливо про це свідчать. За 55 років система газопостачання зросла до 13 265 км розподільчих газопроводів та вводів (з них 4871 км з поліетилену), 531 газорегуляторних пунктів (ГРП), 1545 газорегуляторних пунктів шафового типу (ШГРП), 952 станції катодного захисту (СКЗ) газопроводів. Загальний рівень газифікації в області досяг 59,87%. З 1531 населеного пункту блакитним паливом користується 601, у тому числі 42 міста та селища міського типу і 559 сіл.

Підрозділами ПАТ «Чернігівгаз» обслуговується понад 453 тис. осель, з яких майже 336 тис. газифіковані природним і 117,5 тис. — скрапленим газом. Обсяги транспортування та реалізації газу складають майже 950 мільйонів кубометів на рік. Газ транспортується до 238 котелень 25 теплопостачальних підприємств, а також до 241 промислового, 2308 комунально-побутових підприємств та 705 бюджетних установ.

На сьогоднішній день більш актуальним є питання економного використання газу. «Чернігівгаз» продовжує забезпечувати житловий фонд приладами комерційного обліку. На сьогодні встановлено 234 360 лічильників, що становить 70% від загальної кількості абонентів.

— ПАТ «Чернігівгаз» — складне, багатопрофільне підприємство, що складається з різних технологічних підрозділів. Які нові напрямки діяльності з’явилися на підприємстві за роки існування?

— У першому наказі по виробничо-експлуатаційній конторі «Чернігівгаз» налічувалося три служби — експлуатації газорозподільчих пунктів, експлуатаційна служба по газовим приладам та аварійна. Крім того, міськгаз забезпечував споживачів скрапленим газом. Із часом додалася служба обліку газу, дільниця по заміні газових приладів, встановленню лічильників газу та газифікації і багато інших. На сьогодні в «Чернігівгазі» працюють 16 служб і 17 відділів. Це дозволяє компанії забезпечувати цілий комплекс робіт, починаючи від видачі технічних умов, проектування та будівництва систем газопостачання до прийому в експлуатацію і пуску газу.

 У 1982 та 1997 роках були введені в експлуатацію газонаповнювальні станції в Прилуках і в Мені, що забезпечують потреби населення Чернігівської області у скрапленому газі. У 2001 році в Чернігові було збудовано перший сервісний центр по повірці, обслуговуванню та ремонту побутових та промислових лічильників газу, у 2010-му подібний центр відкрився у Прилуках. Згодом плануємо відкрити ще декілька. Поступово створили мережу автомобільних газозаправних станцій скрапленим газом, 10 стаціонарних і 7 пересувних. З 2004 року в м. Чернігові функціонує автомобільна газонаповнювальна компресорна станція, на часі відкриття АГНКС в Ніжині. Ми постійно розширюємо свій бізнес, але всі наші дії направлені на розвиток основної діяльності.

— Інколи газова служба нагадує «Швидку». Аварійні машини виїздять терміново за першим зверненням громадян. А скільки взагалі аварійних машин готові виїхати на допомогу?

— Дійсно, ми готові за лічені секунди виїхати на виклик. Недбалість людей, природні катаклізми, поломка обладнання викликають інколи дуже небезпечні ситуації. Прикро, але інколи не вдається уникнути жертв. Треба вчити людей культурі безпеки, бо статистика нещасних випадків пов’язаних із газом інколи нагадує зведення з фронту. Хочеться нагадати чернігівцям, що у кожному районі діє аварійно-диспетчерська служба. Задіяно в цілодобовому чергуванні 28 аварійних машин, з них по Чернігову 4. В опалювальний сезон служба «104» обслуговує до 50 викликів на день лише по Чернігову і Чернігівському району. А в цілому по області таких викликів близько195, а не в опалювальний сезон — до 130. За минулий рік було виконано 57 934 заявки.

— Чи проводяться сьогодні профілактичні огляди газового обладнання, інструктажі мешканців щодо експлуатації газового обладнання?

Інструктажі абонентів проводились в усі часи. На згадку приходить випадок, коли у 1982 р. в Срібному сталося нещастя: мирне паливо (газобалонна установка), передусім з необереж­ності користувачів, вибухнуло. Це забрало життя тринадцяти людей. Трагедія набула резонансу не лише на Чернігівщині, а й в усій державі. Звідтоді всі газові господарства України зобов’язали ретельніше слідкувати за дотриманням правил безпеки при користуванні газом у побуті і приділяти особливу увагу професійній підготовці спеціалістів.

Мені б хотілося звернути увагу споживачів на особисту безпеку, бо дуже часто бажання заощадити кілька гривень виливається у значні матеріальні та моральні витрати. Купуються дешеві газові прилади, встановлюються вони неспеціалізованими організаціями та «горе-умільцями», а потім маємо прикру картину чи небезпечну ситуацію — у кращому випадку, багатогривневий штраф за невідповідність експлуатації газового обладнання до нормативних документів.

Часто наші споживачі навіть не замислюються, куди діваються продукти горіння «голубого палива». А вони, на жаль, залишаються в домівках, бо неналежним чином проводиться перевірка димових та вентиляційніх каналів (до речі, споживачі сплачують вартість перевірки комунальним службам. — Авт.). Пластикові вікна, встановлені у багатьох квартирах, не дають можливості виходити продуктам горіння з квартири і, безумовно, не останню роль грає недбалість користувачів. Для цього Кабінет Міністрів України запровадив договірні стосунки зі споживачами, саме вони регламентують відношення між абонентами та постачальниками. Кожна сторона повинна нести свою долю відповідальності.

Зараз такий час, що підприємствам приходиться виживати і рахувати кожну копійку, але ПАТ «Чернігівгаз» міцно тримається на плаву. Що ви робите, щоб підприємство працювало стабільно?

Треба відзначити, що газова галузь завжди заполітизована, і будь-який політик у своїй передвиборній кампанії намагається торкнутися газового питання. Тарифи на споживання газу регулюються державою і ми не можемо впливати на них, лише нещодавно вони більш-менш оптимізувалися, що дало можливість працювати стабільно, виплачувати вчасно зарплату. В минулому році, коли з’явилась фінансова можливість,оновили автопарк спеціалізованими автомобілями. А в цілому, ми намагаємось дотримуватися добрих традицій, які зберігалися в будь-які часи. Щоденно в опалювальний сезон автобус доставляє людей на роботу і з роботи, у нас працює їдальня, в якій можна смачно і дешево пообідати, маємо свою базу відпочинку «Десна» на Арабатській стрілці.

— Професія газівника завжди була почесною і затребуваною. Багато з працюючих, мабуть, мають лише один запис у трудовій…

— Наше підприємство велике й потужне, на ньому працює більше 2,6 тисяч фахівців. Мені хочеться подякувати людям, які не зрадили підприємство в непрості часи кризи і залишилися працювати, незважаючи на невисокі заробітні плати та великі навантаження. Ми маємо гарний колектив, який не підводить і вміє професійно працювати. Є люди, у яких єдиним місцем роботи є «Чернігівгаз» і пропрацювали тут більше 35 років. Це В.М. Смолянко — диспетчер АДС, Л.В. Загатна — диспетчер УРРПГ. Більше 30-ти років працює бухгалтером Л.І. Мовчан, завідувачем учбового центру — О.В. Ларіонова, слюсарем АДС — А.В. Пінчук, інженером ВТВ — В.І. Голюк. Серед тих хто мають багаторічний стаж і величезний досвід роботи, - водії - В.Д. Пасічник, В.А. Пилипенко, М.В. Кохановський, начальник АДС А.С. Репех, інженер Прилуцького УГГ Т.Ф. Циганок, старший майстер Березнянської дільниці А.І. Павленко, слюсар служби скрапленого газу О.І. Полєвік, слюсар служби ЕВБГО М.В. Желдак, водій АДС Щорського УГГ В.І. Івако.

Всього 672 працюючих ветеранів та заслуже­них ветеранів праці, які і складають основу колективу облгазу. Перелічити усіх неможливо, але кожен є найбільшою гордістю «Чернігівгазу».                                                                                                                           

— Що ви побажаєте всім свої підлеглим на святкових урочистостях?

— Гарного настрою і безаварійної роботи всьому колективу, щоб всі мали можливість відчути чудову атмосферу свята. Зі святом, рідний колективе, зі святом чернігівці!

Марта ЄЛІСЄЄВА


Пошук
ВІТАННЯ